Son yıllarda gelişen teknoloji ve hızlı kurumsallaşma adımları ile şirketler kusursuz organizasyon sırları konusuna yönelik arayış içinde… Çünkü etkinliğe yönelik ufak bir hata bile işleyişte adeta domino taşı etkisi yaratmaktadır.

 

Kusursuz organizasyon sırları ile tasarlanan etkinlikler daha hızlı ve sağlıklı ilerlemektedir. Yazımızda ele aldığımız 10 adımda tecrübe edilmiş sırlar, yöneticiler açısından faydalı olacak nitelikte… Kusursuz bir etkinlik ya da yönetimin varlığı işleyişi hızlandıracağı gibi geleceğe dair sağlam adımlarla ilerlenmesini sağlayacaktır. Bu durumun farkında olan kurumsal şirketler daha iyisine yönelmek amacıyla başarı sırlarını araştırmaya başlarlar.

 

Adım Adım Kusursuz Organizasyon Sırları

 

Amacınızı belirleyin

Şirket içi motivasyonu yüksek tutmak için ne amaçla çalışıldığı ve hangi hedefe odaklanılması gerektiği önemli bir konudur. Ulaşılabilir bir amaç belirleyerek o amaca yönelik çalışmalar organize etmek sizi hedefinize daha hızlı ulaştıracaktır.

 

Topluluklara katılın

Topluluklarda kurulacak ilişkiler organizasyon oluşturma ve büyütme hızında büyük etkendir. Uygun toplantılara katılım sağlayın veya katılım sağlanacak toplantıları siz düzenleyin.

 

 

Kurucu ekip oluşturun

Kaliteli 4 kişi ile sınırlı bir ekip kurun. Bu ekipte vizyoner bir yönetici, finans uzmanı, kullanıcı deneyim uzmanı ve yüksek mühendis olsun.

 

 

Yeni bir fikir üretin

Seçtiğiniz fikir sizi küçük bir çözümle sınırlandırmasın. Geniş pencereden bakabilmenizi sağlayacak güçlü bir fikir seçin.

 

 

İş modelinizi kurun

İş modeli, işlerinizi hangi metotlarla ilerleteceğinizi belirlemenizde etkili olacaktır. Ortaklık kuracağınız kişiler, pazarlama yapacağınız kitle, satış teknikleri gibi başlıklar modelinizi belirlerken dikkat etmeniz gereken noktalardır.

 

 

Rakip çok nasıl para kazanacaksınız?

Pazarda rekabet zorludur. Sizin farklı bir pazarlama tekniği geliştirmekten başka seçeneğiniz yok gibidir. İş modelinizi kendiniz belirleyin ve farklı bir yol ile para kazanma yolları keşfedin. Rakibinizi ancak bilmediği yeni bir hamle ile yenebileceğinizi ve atak yapmanız gerektiğini unutmayın.

 

 

Yapılabilir ürün

Kısa zamanda pazarda boy gösterebileceğiniz ve kullanıcılardan hızlı geri bildirim alabileceğiniz bir ürün çıkartın. Gelen geri bildirimler sayesinde hataları düzelterek kalitenizi kısa sürede artırdığınızı göreceksiniz.

 

 

Pazarlama kanalları

Ürünün sahneye çıktığı pazar kanallarını ve satış kanallarını analiz edin. Analizleri doğru yorumlayarak organizasyon ağınızı güçlendirerek genişletin.

 

 

Kritik işlevler

Çekirdek kadronun kritik işlevlere müdahale etmesine gerek kalmayacak şekilde organizasyonunuzu kurun ve geliştirin.

 

 

Bir platform olun

Platform olma hedefiniz olsun. Sektörü domine edecek şekilde büyümeyi hedefleyin. Marka değeriniz örnek alınacak kalitede olsun.

 

Kurumsal organizasyonlarda başarının her daim motiveden geçtiğini unutmayın. İşinizde başarılı performanslar için dinamik bir kadroya ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle çalışanlarınıza belirli dönemlerde çeşitli organizasyonlar düzenleyerek onları motive edebilirsiniz. Bu sayede kusursuz organizasyon sırları için uygulama yaparken çalışanlarınızı daha da işe bağlı hale getirebilirsiniz.

 


Siz de kurumsal piknik organizasyonları, bayi toplantıları, lansman ve seminer çalışmalarınızda profesyonel yardım almak için FA Organizasyon ile irtibata geçebilirsiniz!

Hemen arayın ► +90 212 212 11 66
Veya web sitemizi ziyaret edin ► http://faorganizasyon.com.tr