Kurumsal imaj; şirket isminizin ya da markanızın dışarıdaki duruşunu belirleyen en önemli faktördür. Paydaşlarınızın nezdinde size ayrılan yeri tamamen sizin oluşturduğunuz imaj belirleyecektir.

 

 

Kurumunuzun başarılı olmasının yanında, bu başarının isme doğrudan temas etmesi şarttır. Yalnızca etkin pazarlama yöntemleri ile satış oranı arttırmak son yıllarda neredeyse imkansızdır. İnsanların hafızasında duruşu ile yer etmiş bir marka olabilmek gereklidir. Peki kurumsal imaj nasıl kazanılır? Başarılı şirketler imajlarını hangi adımları izleyerek kazanmışlardır? Rakipler arasında güçlü bir imaja nasıl sahip olunur?

 

Kurumsal İmaj Söz Konusu İse Logosuz Olmaz!

 

 

Kurumunuzu rakiplerden nasıl ayıracağınızı hiç düşündünüz mü? O zaman ilk adımı söyleyelim ? Elbette sizi diğer markalardan ayıracak bir logo şarttır. Bu sayede ilk görüldüğü anda isminizi hatırlatacak güzel tasarımlı bir logo ile kurumsallık noktasında hızlı adımlarla ilerlemeniz mümkün.

 

Kurumunuzda İletişimin Gücüne İnanın!

 

 

Kurumunuz içerisinde kaliteli iletişim personelinizin de kurumsallık anlayışını benimsemesini sağlayacaktır. Bu sayede kurumsal havayı hem dışarıda hem de içeride sağlamış olursunuz. Öncelikle çalışanlarınızın kurum kültürünü benimsemesi gereklidir.

 

Kurum Lideri Vizyon ve Misyonu Tek Başına Temsil Eder!

 

 

Tarafsız bir lider, personel karşısında tartışmalara açık davranış ve konuşmalardan kaçınmalıdır. Bu sayede sadece gelecekteki hedefe odaklı bir duruşla personeli de eşit şekilde yönetmesi mümkün olacaktır.

 

Müşteri Memnuniyeti Şart!

 

 

Bir markanın kalitesini ortaya çıkaran en önemli faktörlerin başında müşteri memnuniyeti gelir. Eğer kurum kendi imajını zedeleyecek bir müşteri yorumuna sahipse, hemen bunu düzeltmeye çalışmalı ve yüzde müşteri memnuniyetini sağlamalıdır.

 

Halkla İlişkiler İmaj Yönetiminde Ağırlığını Koymalıdır!

 

 

Halkla ilişkiler, şirketlerin dışa açılan yönetim koludur. Doğru halkla ilişkiler yönetimi markanızın imajını en iyi şekilde yansıtacaktır.

 

Kaliteli Reklam İletişimi İle Açılan Yollar

 

 

Markanız ve değerleriniz rakiplerinizinkinden oldukça farklı, peki bunu müşterilerinize nasıl anlatacaksınız hiç düşündünüz mü? Tabii ki, bu sorunun en net cevabı kaliteli bir reklam çalışmasından geçer. Hedef kitlenize hitap edecek reklam çalışmalarıyla hafızalarda doğru yer edinmeniz mümkündür.

 

Hafızada Yer Edecek Alan Adı Seçin

 

 

Dijital mecralarda kendinizi ifade etmek amacıyla doğru alan adının seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede isminizin fark edilebilir olması kolaylaşacaktır.

 

Kurumsal Mail Adresi Kullanın

 

 

Kurumsallığı sembolize eden ifadelerden bir diğeri de mail adreslerindeki ad & soyad tercihidir. Kurumsal mail adresleri ile kurum içinde ve dışında sağlayacağınız iletişim kurumsal imaj konusundaki duruşunuzu koruyacaktır.

 

Kurum Fiziki Koşulları Önemli Ayrıntıdır

 

 

Kurumsal imaj elbette yakışıklı bir iş yeri ile tamamlanacaktır. Çalışanlarınızı motive eden, temiz ve ferah bir ofis başarınızı ve kurumsallık hızınızı arttıracaktır.

 


Kurumsal imaj gelişimine ilişkin çeşitli kurumsal etkinliklere imza atarak iletişim ağınızı güçlendirebilirsiniz. Kurumsal organizasyonlar alanında profesyonel yardım almak için FA Organizasyon ile irtibata geçebilirsiniz!

Hemen arayın ► +90 212 212 11 66
Veya web sitemizi ziyaret edin ► http://faorganizasyon.com.tr